Υποτροφίες Ιδρύματος Fulbright σε Έλληνες και Ελληνίδες Πολίτες, ακ. έτους 2020-2021

Τρί, 27/08/2019

Ανακοινώνεται ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών μπορείτε να βρείτε την προκήρυξη καθώς και συνοπτική περιγραφή των προγραμμάτων υποτροφιών προς Έλληνες και Ελληνίδες πολίτες, για το ακαδημαϊκό έτος 2020-21, του Ιδρύματος Fulbright, που απευθύνονται σε καθηγητές/-τριες, ερευνητές/-τριες, απόφοιτους/-ες και μεταπτυχιακούς/-ές φοιτητές/-τριες, υποψήφιους διδάκτορες, εκπαιδευτικούς και εργαζόμενους/-ες στην εκπαίδευση, καλλιτέχνες και επαγγελματίες σε ένα ευρύ φάσμα τεχνών και σχετικών ειδικοτήτων.

Οι υποτροφίες αφορούν σπουδές, διαλέξεις, επιμορφωτικά προγράμματα και έρευνα στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής.

Για τα περισσότερα προγράμματα απαιτείται προεγγραφή πριν την υποβολή της αίτησης. Η προθεσμία προεγγραφής ή/και υποβολής αίτησης διαφέρει ανά πρόγραμμα, με χρόνο εκκίνησης το Σεπτέμβριο.

Άλλες Ανακοινώσεις